Jak się odchudzać, aby nie doprowadzić do efektu jojo?

Zmorom większości osób, które się odchudzają, jest na pewno efekt jojo. Już podczas odchudzania się, obawiamy się, że dopadnie on również nas. Niestety bardzo często się tak dzieje. Musimy jednak wiedzieć, że w sytuacji, w której zdrowo podchodzimy do odchudzania, to się na pewno nie stanie. Jak zatem mądrze i zdrowo się odchudzać? Sprawdźmy to.Dieta to podstawa

Absolutną podstawą jest na pewno dieta. Bez trzymania diety, raczej się nam nie uda zgubić zbyt dużo kilogramów. Może się nawet stać tak, że nie zgubimy ani jednego kilograma. Jaką dietę zatem stosować? Najgorsze co możemy zrobić, to samodzielnie eksperymentować. Wielu osobom przychodzi do głowy stosowanie niezdrowych diet. Przykładem może być dieta kapuściana, czy też dieta tysiąca kalorii. Przy dietach tych rzeczywiście schudniemy, ale musimy wiedzieć, że zaraz po zaprzestaniu stosowaniu takowej diety, nabawimy się dodatkowych kilogramów. Nasz organizm jest całkowicie rozregulowany. Gdy zaczniemy spożywać więcej jedzenia, to niechciane kilogramy niemal automatycznie się pojawiają.

Polecamy obecnie chyba najbardziej spersonalizowane diety pudełkowe. Nie tylko będziemy mieli wszystko podane niczym na tacy, a do tego nie stracimy czasu na przygotowywanie posiłków. W dzisiejszych czasach, gdy jesteśmy bardzo zabiegani, to jest to w zasadzie na wagę złota. Bardzo nam taka forma diety odpowiada.

Zanim zamówimy swoją pierwszą dietę pudełkową, to powinniśmy poszukać odpowiedniej firmy cateringowej. My ze swojej strony możemy polecić z całego serca https://fitking.pl . Na pewno będziemy zadowoleni z jedzenia. Nie tylko dobrze wygląda, ale na dodatek jeszcze mamy do czynienia z pysznym jedzeniem. Nawet się nasz organizm nie zorientuje, że jesteśmy na diecie.

Naprawdę taką dietą można się najeść. Dzięki temu nie będziemy źle się czuć, czy też chodzić wiecznie głodnym, jak w przypadku diety typu tysiąc kalorii.

Dołóż ćwiczenia, a nie pożałujesz

Na pewno przy diecie warto dołożyć także ćwiczenia. Dzięki temu swój cel osiągniemy jeszcze szybciej. Oczywistym jest również, że ruch to zdrowie. Połączenie zdrowej diety wraz z ćwiczeniami sprawia, że na pewno będziemy się lepiej czuć, a do tego będziemy zdrowo żyć. Nasze zdrowie powinno być zawsze na pierwszym miejscu. Pamiętajmy o tym.

Gdy do diety dołożymy ćwiczenia, to na pewno nie popełnimy żadnych błędów, a na dodatek nie będziemy mieli do czynienia z efektem jojo. Jest to naprawdę bardzo ważne, ponieważ nikt nie chce, aby tygodnie, czy też miesiące wyrzeczeń poszły na marne. Zdajemy sobie z tego świetnie sprawę.

Warto jeszcze nieco więcej o tym niepożądanym efekcie jojo poczytać. Na pewno wszelkie informacje będą przydatne. Gdzie znajdziemy rzetelną wiedzę? Na pewno na stronie fitbootcamp.pl. Treści są naprawdę wartościowe, a więc nie musimy się martwić, że czytamy rzeczy, które nie do końca są zgodne z prawdą. Niestety nieprawdziwych informacji w sieci możemy znaleźć bardzo dużo. Dla pewności warto je zawsze sprawdzać. Nikt nie chce być oszukanym.

Tradycyjna Kuchnia

3 komentarze:

 1. Efekt jojo to zmora każdej osoby, której udało się zrzucić zbędne kilogramy. Najlepiej jest utrzymać dobre nawyki żywieniowe, nawet po osiągnięciu wymarzonej sylwetki.
  https://therascience.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem specjalistą w tym temacie, jednak wydaje mi się, że utrzymanie diety na tym samym poziomie kalorycznym nie spowoduje efektu jojo. Najprościej jest zakupić catering dietetyczny np. https://www.dietering.com/miasto/rzeszow/. Dokładnie mamy wyliczone jedzenie, wygodne i praktyczne :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja po wielu latach prób uważam, że nie ma diety bez efektu jojo. Jest tylko zmiana nawyków. Pozdrawiam ja i Eltrox

  OdpowiedzUsuń