O mnie


O mnie w kliku słowach
Mam na imię Kaśka i jestem 29- letnią amatorką kuchni polskiej, choć także lubię poeksperymentować z kuchnią europejską (francuską, węgierską, niemiecką), a nawet azjatycką czy amerykańską.

Dzieciństwo spędziłam w Bieszczadach, zatem wychowana byłam na tradycyjnej, niskobudżetowej kuchni wschodniej, ocierającej się o kuchnię Kresową. Mój styl gotowania jest poniekąd hołdem dla tych tradycyjnych korzeni. 

Nigdy nie miałam profesjonalnych lekcji gotowania, a moją jedyną kwalifikacją jest to, co pochodzi z miłości do dobrego jedzenia oraz doświadczenie wynikające z gotowania w domu na co dzień. Nauczyłam się gotować poprzez czytanie starych książek kucharskich, które wyszukuje na pchlich targach i w antykwariatach.

Ciągle się uczę i zdobywam doświadczenie metodą prób i błędów.
Uwielbiam gotować dla najbliższych, bo jak powiedziała Joanna Szachowska – Tarkowska w czasopiśmie :  Slow life & garden: „Jedzenie jest jak miłość: smakuje, kiedy się nim dzielimy. Przygotowanie posiłku z uważnością  i starannością jest hołdem składanym sobie i innym. Kucharz w ten sposób wyraża uczucia. Dlatego gotowanie jest tak wciągające i pełne emocji.”

W prowadzeniu bloga pomaga mi mąż, który odpowiedzialny jest głównie za stronę techniczną.

Kontakt:

e-mail:
tradycyjnakuchnia@gmail.com

Facebook:
facebook.com/tradycyjnakuchnia

Google +
plus.google.com/+TradycyjnaKuchnia

Twitter:
twitter.com/TradycyjnaKuch

Instagram:
www.instagram.com/tradycyjnakuchnia/