Piękno, a picie soków

Czy Polki są piękne? Czy akceptują swoje odbicie w lustrze, czy raczej chciałyby zmienić coś w swoim wyglądzie? Czy swoje naturalne cechy postrzegają jako atut czy jako wady? Doceń swoje naturalne piękno!

Każda kobieta posiada w sobie naturalne piękno – bez wątpienia jest to prawda. Jednak najczęściej dostrzegamy je u innych. Dlaczego tak się dzieje? Może dlatego, że brak nam wiary w siebie?
Te i inne aspekty związane z urodą Kobiet postanowił zbadać producent marchwiowo – owocowego soku Tymbark Vitamini. Niektóre wyniki, mogą naprawdę zaskoczyć!

Dziewczyny lubią brąz

Większosć Polek zadeklarowała, że chciałaby diametralnie zmienić swój wygląd.  I tak zaczynając od włosów: proste włosy na kręcone (35%), kręcone na proste (37%). Tylko około 1/3 posiadaczek włosów prostych, falowanych i kręconych jest zadowolona z ich typu. Zadziwiający jest fakt, że ponad połowa kobiet uważa, że mężczyznom najbardziej podobają się blondynki w falowanych włosach. Jednak z tego powodu nie myślą o zmianie koloru na blond. Najbardziej odpowiednim dla nich kolorem okazał się brąz – tak deklaruje 33%. Natomiast jeżeli chodzi o typ włosów to najbardziej odpowiednie są włosy kręcone (33%). Jak można zauważyć teoria kobiet na temat tego jak postrzegają nas mężczyźni legła w gruzach. Najważniejsze by czuć się sobą!

Doceń to, co naturalne

Kolejne badania pokazują, że najczęstrzym kanonem kobiecego piękna są Polki o prostych (62%) bądź falowanych (27%) włosach. Podobno na świecie panuje przekonanie, że to blondynki królują na polskich ulicach! Okazuje się że wręcz przeciwnie. Najwięcej Polek odpowiedziało, że ma włosy koloru brązowego (44%) natomiast najmniej okazało się kobiet o kolorze rudym bo tylko 2%. Jednak przy tym ostatnim 47% Polek potwierdziło że jest on najbardziej energetyczny.

A jak to jest z odcienie naszej skóry?
Najwięcej kobiet zadeklarowało, że posiada jasną cerę (43%) z takiego wyglądu większość niestety nie jest zadowolona i wolałaby mieć ciemniejszy odcień skóry (36%). Taki odcień wygląda bardzo dobrze o ile jest skóra muśnięta słońcem, a nie różnego rodzaju preparatami.


Jak zaakceptować swoje piękno?

Z badań wynika, ze tylko co piąta Polka jest zadowolona ze swojego wyglądu. Pozostała część chciałaby coś zmienić. Na tej liście znajduje się wzrost, proporcje ciała oraz zbędne kilogramy.  Producent soków zadał również pytanie kto w takim razie najrzadziej wyraża niezadowolenie ze swojego wyglądu?
Okazuje się, że są to kobiety, które codziennie spożywają soki i traktują je jako 1 z 5 zalecanych dziennie porcji warzyw i owoców (79%), a także posiadają właściwości dobroczynne dla zdrowia (77%). Warto również dodać, że soki marchwiowo – owocowe zawierają dużo cennego błonnika. Podczas badania zostało zauważone, że kobiety które piją codziennie soki mówią o poprawie włosów, skóry czy paznokci. Jak więc wydobyć  z siebie naturalne piękno?
Wystarczy regularnie pić soki np. Tymbark Vitamini, które dzięki zawartości beta-karotenu z marchwi oraz witaminy C i E wspiera w dbałości o zdrową skórę. Poza tym poprawia nasze samopoczucie!

Nie warto stawać się kimś innym! Nie musimy wyglądać tak jak innni. Wystarczy zaakceptować siebie taką jaką się jest i zacząć doceniać to co dała nam natura 😊


Źródło: Wyniki Badania „Wielkie badanie urody Polek” przeprowadzonego na zlecenie marki Tymbark na próbie 1067 Polek w wieku 25+, 2017.


Tradycyjna Kuchnia