7 trików jak schudnąć po Świętach

Nie jest tajemnicą, że po Świętach często pozostaje nam kilka zbędnych kilogramów. To czas spotkań z bliskimi, okres świętowania, kosztowania wielu pyszności, więc nie ma mowy abyśmy sobie tego odmawiali. Co zrobić zatem, aby pozbyć się tych niechcianych, nadmiarowych kilogramów? Oto kilka wskazówek! 1. Pij więcej wody

Po świętach żołądek jest rozszerzony i potrzeba jedzenia jest większa niż normalnie. Pijąc wodę możemy nieco oszukać nasz organizm.

2. Jedz regularnie

Stara zasada jak świat i chyba najważniejsza (zrezygnuj z podjadania). Nie zapominaj również o śniadaniu, które dostarczy ci energii na cały dzień.

3. Ustaw realistyczne cele

Niestety chudnięcie nie jest już takie przyjemne jak przybieranie na wadze. Dzieje się to wolniej i często wymaga wiele poświęceń. Ale nie rezygnuj po kilku dniach, jeżeli waga stoi w miejscu! Wszystko wymaga czasu i cierpliwości. Realnie określ swoje cele (około 0,5 kg / tydzień) i dostosuj dietę, aby uniknąć późniejszego efektu jojo.

4. Pokochaj ruch

Ćwiczenia bardzo pomagają w utracie wagi. Spróbuj połączyć przyjemne z pożytecznym, aby zwiększyć ilość wykonywanego ruchu w ciągu dnia.

5.  Jedz powoli

Mózg potrzebuje około 20 minut, aby odebrać sygnał, że żołądek jest pełny. Zapominamy o tym, jedząc w pośpiechu, w efekcie dostarczamy więcej kalorii niż potrzebuje tego nasz organizm.

6. Ogranicz ilość spożywanej kofeiny

Jeżeli wydaje ci się, że picie kawy poprawia twój metabolizm i w efekcie pomaga schudnąć to jesteś w błędzie. Naukowcy stwierdzili, że zbyt dużo kofeiny (zawartej m.in. w kawie, herbacie, coli) może mieć odwrotny skutek i potęgować uczucie głodu.

7. Odkryj magiczną moc produktów spożywczych

O tym co jeść, jakie stosować zamienniki itp. dowiecie się w kolejnym artykule, który będzie dedykowane stricte temu. Miałam opisać to tutaj, ale jest tego tyle, że stwierdziłam że konieczny będzie osobny temat :)

Powodzenia !

Tradycyjna Kuchnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz