Pij zieloną herbatę i chudnij

Zielona herbata jest jednym z najzdrowszych napojów na świecie. Jest naładowana przeciwutleniaczami i różnymi substancjami, które korzystnie wpływają na nasz stan zdrowia. Liczne badania wykazały, że zielona herbata może przyspieszać przemianę materii, wspomagać spalanie tłuszczu i oczyszczać organizm.

Jeśli kupowaliście kiedyś tabletki wspomagające odchudzanie, to zapewne na etykiecie zauważyliście herbatę jako jej kluczowy składnik. Ale po co "truć" się tabletkami, skoro wystarczy wypić filiżankę smacznej, zdrowej zielonej herbaty. Polecam herbatę TET Ginger Green Tea, którą dziś z przyjemnością testowałam. 


Zielona herbata jest czymś więcej niż tylko ciepłą, aromatyzowaną wodą...

TET Ginger Green Tea to  wcielenie najlepszych angielskich tradycji herbacianych w jednym kubku. Mieszkanka wysokiej jakości zielonej herbaty z dodatkiem imbiru. Wypróbowałam już wiele zielonych herbat, jednak ta zdecydowanie trafiła w moje kubki smakowe. Jest delikatna, ale jednocześnie intensywna, czyli po prostu taka jak lubię:) 

1. Pobudza, ale nie rozdrażnia

Filiżanka zielonej herbaty zawiera dużo mniej kofeiny (24-40 mg) niż filiżanka kawy (100-200 mg). Pobudza, ale działa łagodnie nie obciążając nadmiernie naszego układu nerwowego. Kofeina pomaga organizmowi korzystać z zapasów tłuszczu magazynowanych w ciele zamiast spalania spożywanych węglowodanów lub własnej masy mięśniowej.


2. Pomaga spalić tkankę tłuszczową

Substancje czynne zawarte w zielonej herbacie (katechiny) biorą udział w procesie spalania tkanki tłuszczowej poprzez zwiększanie wydatków energetycznych i promowanie spalania tłuszczu przez organizm.
Liczne badania wykazały, że zielona herbata może zwiększyć spalanie kalorii, nawet w stanie spoczynku. Jednak samo picie zielonej herbaty nie sprawi, że straci się kilka kilogramów w krótkim czasie. Zielona herbata stosowana jako suplement diety może pomóc w utraceniu paru kilogramów lub pomóc utrzymać wagę, ale łączy się to też z regularnymi ćwiczeniami fizycznymi ;)
Co zrobić, żeby zielona herbata pomogła zrzucić kilogramy?
Po pierwsze modyfikacja diety, czyli dostarczanie ciału mniejszej liczby kalorii niż potrzebuje do funkcjonowania, na początek 10-20% mniej dziennego zapotrzebowania.
Po drugie dodanie do swojej listy codziennych aktywności ćwiczenia fizyczne, np. gimnastyka, fitness, siłownia.
Po trzecie dodanie do diety zielonej herbaty, która przy powyższych dwóch krokach będzie przynosić najlepsze efekty :)

U mnie dziś królowały herbaty TET, a wśród nich: TET Ginger Green Tea oraz TET Mulled Wine


3. Zielona herbata przeciwdziała cellulitowi

Wielką zaletą zielonej herbaty jest duża zawartość antyutleniaczy chroniących skórę przed wpływem wolnych rodników. Dzięki antyutleniaczom struktura skóry jest chroniona i silniejsza. Działa oczyszczająco, usuwając toksyny nagromadzone w tkankach. W efekcie zielona herbata jest skuteczną bronią w walce z cellulitem.


4. Inne korzyści picia herbaty (nie tylko zielonej)

Picie herbaty zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca i udaru mózgu, korzystnie wpływa na kości, zapobiega próchnicy, korzystnie wpływa na układ trawienny oraz poprawia wygląd skóry.

5. Konkurs


Kontynuując moje wczorajsze i dzisiejsze herbaciane rozważania przypominam o konkursie :)

Weź udział w konkursie i wygraj podróż swojego życia – rejs żaglowcem dla dwóch osób po Morzu Śródziemnym. Do wygrania również: brytyjski oldtimer na weekend i lot balonem dla dwojga.

Co należy zrobić?
Wystarczy wejść na stronę http://www.tettea.com/survey-results/ , wypełnić ankietę dotyczącą Wielkiej Brytanii i herbacianych zwyczajów Polaków oraz odpowiedzieć na pytanie konkursowe.


Tradycyjna Kuchnia

1 komentarz: